çin vizesi için gerekli evraklar

Çin Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Çİn vizesi için gerekli evraklar ve çin vizesi için gerekli belgeler aşağıda sunulmuştur.Çin vize ücreti ve çin belediye onaylı davetiye temini konusunda bizden telefon ile bilgi alabilirsiniz.

 1. BİLGİ FORMU (Bizim tarafımızdan isteyebilirsiniz)
 2. ŞİRKETİN FAALİYET BELGESİNİN ASLI. (Islak imzalı son 6 ay )
 3. ŞİRKETİN VERGİ LEVHASI FOTOKOPİSİ (2016)
 4. DİLEKÇE (örneğini bizden isteyiniz)
 5. NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
 6. 6- PASAPORT
 7. 1 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF KOYU RENKLİ ELBİSE VE ARKA FON BEYAZ OLMASI GEREKİYOR (33 x 48 cm –son 6 ayda çekilmiş)
 8. ADLİ SİCİL KAYDI (e-Devlet)
 9. 4A VEYA 4B HİZMET DÖKÜMÜ(e-Devlet)
 10. ÇİN’DEKİ DAVET EDEN FİRMADAN DAVETİYE MEKTUBU (yoksa şirketimiz temin edebilir. Eğer pasaport girişleri uygunsa)
 11. ÇİNLE TİCARET YAPTIĞINIZA DAİR 10 BİN DOLARLIK FATURA (kaşe yada imzalı gerekir)
  (Belediye onaylı davetiye varsa faturaya gerek yoktur)
 12. NOTER ONAYLI İMZA SİRKÜSÜ-İMZA BEYANNAMESİ (2 şubat 2016’dan sonra kişinin giriş çıkışı var ise gerekmiyor.)
 13. GÜNCEL BANKA HESABINDA 5 BİN DOLARLIK YADA 5 BİN DOLARI KARŞILAYACAK BANKA HESAP HAREKETİ (belediye onaylı davetiye varsa banka gerekmez.)
çin vizesi fotoğraf ölçüsü

Çin Vize Davetiyesi

vize başvuru

Çin Vize Başvuru Formu

vize başvuru

Çin Vize Vize Dilekçesi

vize başvuru

Çin Vizesi Nasıl Alınır ?

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Çin resmi makamlarından alınmış olan Belediye Davetiyesi Çin’e hiç girişi yoksa belediye davetiyesine ek olarak (şirket davetiyesi) gereklidir.Çin Belediye onaylı davetiye için bizi arayınız.
 • 15.02.2016 tarihinden şimdiye kadar 2 defa Çin’e giriş-çıkış yapmışsa,davetiye şirketimiz tarafından ayarlanılabiliyor
 • Son 2 yılda gidenlerden İmza Sirküsü ve Noter onaylı beyanname istenmemektedir.
 • Başvuru sahibinin, başvuru esnasında parmak izi alınacaktır.

Pasaportta Irak, Suriye, Pakistan, Afganistan, Libya’ya 3 ve 3’den fazla giriş var ise;

 1. Neden gidildiğine dair şirket antetli kağıdına dilekçe yazılması gerekmektedir.
 2. Belediye davetiyesinin yanında şirket davetiyesi de olması gerekiyor

  NOTLAR:

  İstanbul’dan başvuru yapılabilmesi için davetiyelerin ‘Consulate General of P.R. China İstanbul’ adına olması lazım.
  Pasaportu veren makam, Şanlıurfa, Gaziantep, Adana Kayseri, Mardin, Hatay, Şırnak, Hakkari, Kilis, Diyarbakır, Van bu iller ve ilçeleri ise İstanbul’dan başvuru kabul edilmemektedir.

ÇİN VİZESİ İLE İLGİLİ YENİ UYGULAMA HAKKINDA

Seyahat Acentemizin, hiçbir şekilde Konsolosluklar üzerinde yaptırım gücü ve vize garantisi taahhüt edebilme yetkisi yoktur. Konsolosluktaki gecikmelerden ve değişik aksamalardan seyahat acentamız sorumlu değildir.

Evrakların acentemize tam ve eksiksiz verilmesini takiben pasaportlar Konsolosluğa teslim edilir ve ilgili Konsolosluk kurallarına göre işleme tabii tutulur. Çeşitli sebeplerle Konsolosluk tarafından vize verilmeyen durumlarda mesuliyet bize ait değildir.

Önemli Not: Vize alacak yolcularımızın pasaportlarını 1 gün evvelden evraklarla birlikte firmamıza ulaştırması gerekmektedir.

Çin Konsolosluğu Sadece Acentelerden Başvuru kabul etmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları bir aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Çin Vizesi kaç günde çıkar ?

Çin vizesi Kaç günde çıkar sorusunun cevabı , normal şartlarda ( bayram , resmi tatil vs. ) Vizenin sonuçlanma süresi 5 iş günüdür.Özel  Durumlarda ekspress çin vize uygulaması mevcuttur.

Çin vizesi için Şahsen Başvuru yapılması mümkün değildir.Acentemiz sizin adınıza başvuru yapabilme yetkisine sahiptir.

Çin’e seyahat edecek yolcularımız için Seyahat Sağlık Sigortası Opsiyoneldir. 0212 659 6454 numaralı telefondan seyahat sigortaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.Çin Vizesi için Daha detaylı bilgiye çinvizesi.com.tr adresinden aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Çin vizesi için gerekli belgeler

Konsolosluğa yazılan dilekçelerin özel bir formatı vardır. Dilekçe formatını ofisimizden talep edebilirsiniz.Çin Vizesi işlemleri için Acentemizden size özel müşteri temsilcimize ulaşabilirsiniz 0212 659 6454

Çin Kanton Fuarı Vizesi

Kanton fuarı yılda 2 kez bahar aylarında düzenlenmektedir. Dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiyeden yoğun katılım ve talep olamaktadır. Özellikle Çin Kanton fuarı na gidecek yolcuların oluşan yoğunluktan ötürü sıkıntı çekmemesi için kanton fuarı ve diğer benzeri çin fuarları ndan önce seyahat planlarını yapmalarını tavsiye etmekteyiz. Çin Uçak bileti, seyahat sigortası ve vize işlemlerinizi Vizeyurdu olarak güvenle ve ekonomik olarak gerçekleştirmekteyiz. Kanton fuarı na ve diğer Çin fuarlarına gidecek olan iş adamlarımıza şimdiden ticari başarılar dileriz.

Çin Vizesi için Gerekli Belgeler

Çin Ticari Vizesi Başvurusu – M Vize İçin Gerekli Belgeler Aşağıda Sunulmuştur

 • Pasaport : Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
 • Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.
 • Dilekçe: Şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe. Dilekçe örneği için yandaki belgeye tıklayınız.
 • Şirket Faaliyet Belgesi: Bağlı bulunduğunuz Ticaret – Sanayi – Esnaf vb. odalarından alacağınız, son 6 aya ait olan orjinal faaliyet belgesi
 • Vergi Levhası Fotokopisi: Bulunduğumuz yıl itibari ile onaylı olmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.
 • Davet Mektubu: Çin resmi makamlarından alınmış olan Resmi Davetiye (Belediye Davetiyesi) Aslı.
 • ÖNEMLİ Şirket son 6 ay içerisinde adres değişikliği yapmış ise adres değişikliğini gösteren Ticaret Sicil Gazetesini de sunmak zorunludur.

Turistik Çin Vizesi /  Çin Turist Vizesi başvurusu için gerekli belgeler aşağıda sunulmuştur.

 • Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
 • Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki linke tıklayınız.
 • Banka Hesap Defteri: İçerisinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanının aslı veya kişinin bankadaki mevduatını gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış (banka tarafından imza sirküleri eklenmiş olmalı) belge.
 • Çin Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin yapacağı seyahate uygun otel ve uçak bileti rezervasyonlar
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.
 • Seyahat Programı: Kişinin Çin’e yapacağı seyahati gösteren seyahat programı. Hangi şehirlerin, mekanların ziyaret edileceği ve ziyaret tarihleri.
 • Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, ADLİ SİCİL KAYDI yanısıra ARŞİV KAYDI olup olmadığı da belirtilmelidir. İnternetten alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemekte olup, adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
 • İkametgah Senedi: Kişinin oturduğu yeri gösteren ikametgah senedi aslı.

Çin çalışma vizesi başvurusu yapanların Çin den uzman belgesi ( lisans belgesi) ve çalışma izni / çalışma davetiyesi belgeleri olması gereklidir.Her İki belgenin örnekleri aşağıda bilgi amaçlı olarak verilmiş olup başvuru esnasında belgelerin ıslak imzalı ve mühürlü orjinal nüshalarının verilmesi gereklidir.

Çin Çalışma Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport : Başvuru sahibine ait ve tarihi itibari ile en az 6 (altı) ay süresi olan ve en az iki adet boş vize sayfasına sahip olan çipli pasaportun aslı gerekli olup. Eski tip pasaportlara vize artık verilmemektedir.
 • Fotoğraf: 2 Adet arkası beyaz olan, tam olarak önden çekilmiş, mat fotoğraf kağıda basılmış, üzerinde beyaz renkli kıyafetl olmayan ve yüzü kapatan herhangi bir aksesuar olmayan (gözlüklsüz ) vize fotoğrafı. Çin vize fotoğraf boyutları ve özellikleri için tıklayınız.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus fotokopisi renkli yada yazı ve fotoğrafların çok net olduğu siyah beyaz fotokopi olabilir, renkli ve ve olanlar tercih edilmelidir.
 • Çin Vize Bildirim Formu: Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yetkilendirilen kurum yada kurumlardan alınacak vize bildirim formunun aslı ibraz edilmelidir. Bu form Yeşil Davetiye olarak ta adlandırılır . Örnek davetiye için aşağıdaki örnek belgeyi inceleyiniz.
 • İzin / Uzman Belgesi: Çin Halk Cumhuriyeti resmi makamları tarafından verilen iş durumunu bildirir izin belgesi yada uzman belgeleri gereklidir.
 • İşyeri Kanıt Belgesi: Çinde çalışacağınız firma tarafından Çin makamlarınca hazırlanmış iş yeri kanıt belgesi.
 • İkametgah Senedi: Vize başvurusunu yapacak kişinin oturduğu yeri gösteren resmi ikametgah senedi.

Çin Öğrenci Vizesi 2 ayrı kategoride verilmektedir..

X1 Vize başvurusu için gerekli olan evraklar:
Çin sınırları içerisinde uzun süreli (6, Altı ay üzeri) öğrenim görmek isteyen şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

 • 2 Adet ( Arka fonu Beyaz ) vesikalık resim
 • Kişinin pasaport ve pasaport fotokopi’leri, nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çin’e gelen yabancı uyruklu öğrenciler vize başvuru formu
 • Kabul eden kurumun gönderdiği giriş bildiriminin aslı ve fotokopisi
 • Yetkili kurumun vermiş olduğu kanıt niteliğindeki evraklar (Yetkilendirilen kurumun kaşesini taşıyan yabancı öğrenci Çin’e giriş vize başvuru formu “JW201” veya “JW202” formu.)
 • Yerel savcılıktan alınacak adli sicil kaydı ( İçerikte mutlaka Adli sicil kaydı yoktur ve arşif kaydı yoktur ibaresinin bulunması gerekmektedir. )
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için sağlık raporu

X2 Vizesi
Çin sınırları içerisinde kısa süreli (6, Altı aydan az) öğrenim gören şahıslara verilen vize türüdür.

X2 Vize başvurusu için gerekli olan evraklar:

 • 2 Adet ( Arka fonu Beyaz ) vesikalık resim
 • Kişinin pasaport ve pasaport fotokopi’leri, nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çin’e gelen yabancı uyruklu öğrenciler vize başvuru formu
 • Kabul eden kurumun gönderdiği giriş bildiriminin aslı ve fotokopisi
 • Yetkili kurumun vermiş olduğu kanıt niteliğindeki evraklar (Yetkilendirilen kurumun kaşesini taşıyan yabancı öğrenci Çin’e giriş vize başvuru formu “JW201” veya “JW202” formu.)
 • Yerel savcılıktan alınacak adli sicil kaydı ( İçerikte mutlaka Adli sicil kaydı yoktur ve arşif kaydı yoktur ibaresinin bulunması gerekmektedir. )
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için sağlık raporu

Sık Sorulan Sorulan

 • Çin Vizesi kaç günde çıkar ?

 • Çin Vizesi için gerekli evraklar

 • Çin Vizesi Vize ücreti

 • Çin Vizesi başvuru formu

 • Çin Vizesi konsolosluğu

 • Çin Vizesi nekadar ?

Formlar / Dilekçeler

Çin Vizesi Vizesi Başvuru Formu
Çin Vizesi  Başvuru Formu Örneği
Çin Vize Davetiyesi  ( belediye onaylı )